Vyhľadávanie

PNEUMATIKY Z PET FLIAŠ? U PNEUBOSS TO NIE JE PROBLÉM!

Inžinieri spoločnosti Continental vyvinuli riešenie na využitie vlákien na výrobu kostry pneumatiky, ktoré sa získavajú z recyklovaných PET fliaš pomocou unikátneho procesu recyklácie. Continental je tak prvým výrobcom pneumatík, ktorý zahájil využitie recyklovanej polyesterovej priadze získanej z PET plastových fliaš v sériovej výrobe! A exkluzívne na Pneubosse môžete tieto nové EKO pneumatiky zaobstarať aj vy!

RECYKLÁCIOU 40 FLIAŠ SA SVET NESTANE ZELENŠÍM, ALE JE TO ZAČIATOK

ContiReTex

Plastová fľaša nemusí byť len zbytočný odpad, ktorý vyhodíte. Nemôžeme ju nechať zmiznúť, ale môžeme ju efektívne využiť a vyrobiť z nej pneumatiky!


40-pet-infografika.png

NOVÉ MOŽNOSTI V RECYKLÁCII

Inžinieri spoločnosti Continental vyvinuli riešenie na efektívne využitie vlákien zo špeciálne recyklovaných plastových fliaš pri výrobe kostry pneumatiky - ContiRe.Tex. Táto metóda premieňa materiál zo štandardnej plastovej fľaše na vysokoúčinný polyetylén (PET), čím sa šetria materiálové zdroje - pretože na jednu sadu pneumatík ContiRe.Tex sa použije až 40 PET fliaš*: udržateľné riešenie, ktoré ponúka vynikajúci výkon a bezpečnosť pre všetky pneumatiky Continental.

Otvorme spoločne dvere do bezpečnej a udržateľnej budúcnosti.

ContiReTex detail
Conti_RE_Tex_Logo_pos_RGB_300dpi.jpg
ContiRe.Tex úplne nahrádza bežný polyester, ktorý sa bežne používal pri výrobe kostier pneumatík. Je rovnako odolný ako tradičný materiál. Textilné kordy v pneumatike sú navrhnuté tak, aby absorbovali vnútorný tlak a zabezpečili stabilný rozmer a tvar pneumatiky aj pri veľkom zaťažení a vysokých teplotách.

Ikona-na-web-PET-lahveContiReTex-Icon-1.png

Na prvý pohľad vyzerajú pneumatiky ContiRe.Tex rovnako ako bežné pneumatiky. Jediné, čo ich vizuálne odlišuje, je špeciálne logo na bočnici "Obsahuje recyklované materiály".
PREUKÁZANÝ EXTRÉMNY VÝKON

PREUKÁZANÝ EXTRÉMNY VÝKON


Technológia ContiRe.Tex úspešne preukázala svoju výkonnosť v pretekárskej pneumatike Continental CrossContact Extreme E. Tieto pneumatiky sa používajú v extrémnych podmienkach pretekov Extreme E, ktorých druhá sezóna sa začala vo februári 2022 a bude pokračovať počas celého roka.

A všetky podporné vozidlá na Tour de France 2022 budú okrem iného vybavené pneumatikami ContiRe.Tex.

Odolnosť a bezpečnosť pneumatík ContiRe.Tex
Odolnosť a bezpečnosť pneumatík ContiRe.Tex sa vyrovná vysokým štandardom štandardných pneumatík Continental. ContiRe.Tex je jednou z odpovedí na rastúci dopyt zákazníkov po ekologických výrobkoch.

Každú minútu sa na svete predá 1 milión plastových fliaš, ale iba polovica z nich sa recykluje. Spoločnosť Continental prišla s novým spôsobom, ako premeniť PET fľaše na surovinu na výrobu pneumatík.

ContiRe.Tex je k dispozícii pre pneumatiky Continental EcoContact 6, PremiumContact 6 a AllSeasonContact vo vybraných rozmeroch. A pneumatiky s technológiou ContiRe.Tex nájdete v Slovenskej republike exkluzívne iba v e-shope Pneuboss.sk.