Vyhľadávanie


FAQ - Na čo sa nás často pýtate

Máte na nás otázku k výberu, preprave, vráteniu či reklamácii pneumatík, alebo sa nás chcete opýtať niečo iné ohľadom pneu? Spísali sme pre vás odpovede na najčastejšie kladené otázky. Veríme, že tu nájdete odpoveď aj na tú Vašu.


Všeobecné otázky k objednávke, expedícii alebo doručení tovaru

Zákazník má pri nákupe tovaru na e-shope právo na odstúpenie od zmluvy v zákonnej lehote 14 dní od doručenia tovaru. Je len potrebné tovar doručiť späť na náš sklad. Viac informácií nájdete na Obchodné podmienky | Pneuboss.sk.

Vyplňte formulár s odstúpením od zmluvy a zašlite nám ho na info@pneuboss.sk.
Potom Vás bude kontaktovať naše zákaznícke centrum s akceptáciou Vášho odstúpenia od zmluvy.

Formulár odstúpenia od zmluvy nájdete v našich Obchodných podmienkach, alebo priamo tu.
Tovar je možné reklamovať podľa platných reklamačných poriadkov a obchodných podmienok, ktoré zákazník odsúhlasuje pri nákupe tovaru na našom e-shope. Viac informácií nájdete na Reklamácie | Pneuboss.sk a Obchodné podmienky | Pneuboss.sk.

Reklamačný formulár nájdete v našom Reklamačnom poriadku priamo tu.
Výber DOT podľa priania klienta nie je možný. Výrobcovia a dodávatelia pneu nám nedodávajú informáciu o veku pneu. Nie je teda možné túto informáciu v sklade vyhľadávať. Na našich skladoch máme pneu mladšie ako 2 roky. Staršie pneu prípadne označujeme v ponuke a cenovo zvýhodňujeme.

Kód DOT sa skladá zo 4 čísel a identifikuje týždeň a rok výroby. Chcete sa o DOT pneumatík dozvedieť viac? Prečítajte si článok v našej Poradni: Ako dlho vydržia pneumatiky | problematika DOT pneu | Pneuboss.cz
Na našom e-shope nájdete iba termín expedície, nie doručenie. Expedícia znamená vyskladnenie tovaru zo skladu. Termín doručenia je závislý na prepravných kapacitách doručovacej spoločnosti.
Termín doručenia tovaru bohužiaľ nedokážeme úplne presne zaistiť. Tovar odovzdávame tretej strane / prepravným spoločnostiam, ktoré doručenie zaisťujú. Spravidla platí, že po odovzdaní tovaru do prepravy je tovar doručený za 1-3 pracovné dni. V sezóne sa pri veľkom nápore objednávok sa stáva, že sa táto doba predlžuje.
U pneumatík pre osobné vozy primárne využívame služieb prepravnej spoločnosti DPD, na prepravu nákladných pneumatík využívame spoločnosť GEIS.
Áno. Každý vodič nášho prepravcu má na doručovanej zásielke telefónny kontakt na zákazníka. Pred doručením zásielky by mu mal zavolať.
Pri nákupe na súkromnú osobu je štandardne do objednávky napočítaných 20% DPH. Pri objednaní na firmu bude vytvorená objednávka bez DPH a postup bude nasledujúci: pri správnom zadaní údajov o spoločnosti ( nakupujem na firmu, údaje o DIČ zadávate bez SK), budete informovaní medzi 3-4 krokom objednávky o fakturácii bez DPH – v rámci vývozu tovaru do inej členskej krajiny EÚ.
Najrýchlejšiu expedíciu vieme zaistiť pri platbe dvoma spôsobmi:
  • Dobierkou - nečakáme na prepísanie platby, tovar expedujeme ihneď.
  • Kartou online – tieto platby sa nám prepisujú systémom niekoľkokrát denne, tovar expedujeme ihneď.
Pri platbe prevodom na účet čakáme na platbu aj do druhého dňa. Tovar expedujeme až po priradení platby k objednávke.
Áno, a to kliknutím na symbol oka pri požadovanej položke. Viz. obrázok a popis nižšie:Po kliknutí na symbol oka sa zobrazí tabuľka, do ktorej môžete uviesť Váš e-mail. Akonáhle bude daná položka k dispozícii na našich skladoch, upozorníme Vás na to prostredníctvom e-mailovej správy.

Často kladené otázky ohľadom výberu pneumatík a ich vlastností

Vyznať sa vo všetkých číslach a písmenách na pneumatike nie je až také zložité, ako sa zdá. Prezrite si obrázok nižšie, ktorý Vás zoznámi so značením pneu. A nezabudnite si prečítať aj náš článok Ako čítať rozmery na pneumatikách? | Pneuboss.sk.
 

rozmer_pneu-(1).png

205/55R 16 85 T

205 šírka pneumatiky v milimetroch
55 výška profilu v percentách (šírky)
R označenie radiálnej konštrukcie plášťa
16 priemer ráfika v palcoch
85 index nosnosti
T kategória rýchlosti
Pre letné pneumatiky je zákonom povolená minimálna hĺbka dezénu 1,6 mm. U zimných pneumatík je pre automobily do 3,5 t stanovená minimálna hĺbka dezénu 3 mm. Pre vozidlá nad 3,5 t platí minimálna hĺbka dezénu 6 mm. Minimálna hĺbka dezénu pri motocyklových pneumatikách je 1,6mm.

Ako zmerať výšku dezénu? Nielen to sa dočítate v našom článku Výška dezénu pneumatík.
Predpísaný rozmer pneumatík pre Vaše vozidlo je uvedený vo veľkom technickom preukaze (VTP). V ňom sú tiež uvedené alternatívne rozmery schválené výrobcom vozidla.

Chcete vykonať alternatívnu zámenu za iný rozmer, ktorý nie je uvedený vo VTP? Potom musíte najskôr konzultovať túto zámenu s výrobcom vozidla a potom ju nechať zapísať do VTP.
V žiadnom prípade. Na jednej náprave musia byť vždy identické pneumatiky. Tzn. rovnaký výrobca, dezén aj rozmer. Na rôznych nápravách môžu byť pneumatiky rôzne, ale rovnakej konštrukcie, teda radiálne.

Neodporúča sa na prednej náprave použiť smerové pneu /s šípovým dezénom/ a na zadnej náprave nesmerové. Môže to negatívne ovplyvniť jazdné vlastnosti vozidla.
Každý výrobca má na ochranu ráfika iné označenie (skratku). Ochrana ráfika je súčasťou pneumatiky, ktorá chráni ráfik kolesa pred poškodením napr. pri náraze na obrubník (sekundárna funkcia, na ktorú sa nemožno vždy spoľahnúť), alebo ochrana pri vodorovnom skladovaní kompletných pneu vrátane ráfikov na seba. Táto ochranná lišta je umiestnená na vonkajšom okraji pneumatiky a v prípade kontaktu s ostrým objektom absorbuje dopad a chráni tak ráfik.

Prečítate si v našej Poradni článok Ako vybrať odolnú pneumatiku, kde sa dozviete viac informácií nielen o ráfikoch.
Prezutie na zimné pneu:

Vhodná hranica prezutia letných pneu na zimné je 7 stupňov Celzia. Keď je vonkajšia teplota nižšia, letné pneumatiky tuhnú a stráca priľnavosť k vozovke. Pokiaľ teda denné teploty klesnú pod 7 stupňov, je čas prezuť vozidlo na zimné pneumatiky.

Neodporúčame čakať až na poslednú chvíľu. Vyhnete sa tak tradičným návalom v pneuservisoch. V neposlednom rade aj veľkému prekvapeniu pri prvom neočakávanom zasnežení, či námraze. Viac vám napovie článok Kedy sú povinné zimné pneu v SR? | Pneuboss.sk.

Prezutie na letné pneu:

Na jar nie je kam sa ponáhľať, môžu pretrvávať jarné mrazíky. Prezúvanie na letné pneu je skôr o akomsi inštinkte a predvídavosti vodiča.
  1. Symetrický: pneumatiku so symetrickým dezénom je možné umiestniť na ľubovoľnú pozíciu.
  2. Asymetrický: vonkajšia strana dezénu sa líši od vnútornej, čo má svoje špecifické funkcie.
  3. Smerový: na pneumatikách je šípka, ktorá označuje smer otáčania pri jazde vpred.


Mrknite aj do našej Poradne a zistite viac informácií o Typoch dezénov a čomkoľvek ďalšom, čo vás zaujíma v súvislosti s pneumatikami a motorizmom.
Pneumatiky s technológiou Run-flat majú špeciálne navrhnutú, zosilnenú bočnicu. Tá pneumatike umožní v prípade prepichnutia a straty vzduchu pokračovať v jazde do najbližšieho servisu. Takto sa zabráni rozdrveniu bočnice medzi ráfik a vozovku a skĺznutiu pneumatiky z ráfika. Ale pozor, je nevyhnutné naštudovať si v návode k svojmu vozidlu, akou max. rýchlosťou a do akej vzdialenosti je možné túto pneu použiť.


Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás a pomôžeme vám

Napište nám

Odoslaním formulára súhlasíte
so spracovaním osobných údajov.

TASY s.r.o.

Pod Žurání 1834

664 51 Šlapanice

Zobrazit mapu

Kontaktní údaje

info@pneuboss.sk

Identifikační údaje

IČ: 269 36 321

DIČ: CZ26936321