Vyhľadávanie

Opravná sada pneu na motorku

22.8. 2023
Každému motorkárovi sa to môže stať defekt. Nabehnete na ostrý predmet a je vymaľované. Čo si s tým počať a ako sa dostať bezpečne do cieľa? Čo tak zaobstarať si opravnú sadu na moto pneumatiky?
defekt moto pneu

Prečo je vhodné voziť na motorke sadu na opravu moto pneu?

Motorkári majú tú smolu, že na rozdiel od vodičov áut so sebou nemôžu voziť rezervu. Pomôže vám však, keď budete mať pri sebe opravnú súpravu na moto pneumatiky. Je nutné si uvedomiť či riešime defekt na bezdušovej pneumatiky alebo dušové.

Ako opraviť bezdušové moto pneumatiky na ceste?

Na bezdušové pneumatiky vám bude stačiť opravná sada s knoty a bombičkami s CO2, vďaka ktorej nemusíte dávať dole pneumatiku z ráfika. Postup opravy je uvedený na obale.

Ako opraviť moto pneumatiky s dušou?

Ak pichnete pneumatiku s dušou, musíte buď zložiť plášť aj dušu. Ideálne je dušu rovno vymeniť, ale na menšie diery bude stačiť opravná sada na pneumatiky so záplatou. Samozrejme v tomto prípade budete potrebovať aj malý kompresor alebo pumpičku.

V prípade menšieho defektu ale môžete skúsiť použiť aj špeciálny tmel od výrobcu Slime na opravu pneumatík. Ten jednoducho nalejete cez ventilček do pneumatiky s defektom a následne ju nafúknete priloženým kompresorom na požadovaný tlak.

Vyberajte sadu na opravu pneu starostlivo

V ponuke moto obchodov je široká škála opravných sad pneu. Ceny sú podľa typu sady od niekoľkých desiatok korún za sady na opravu duše až po sady za 2000 korún vrátane kompresora. Záleží hlavne na vás a vašej technickej zručnosti a type pneumatík. V každom prípade vám set na opravu moto pneumatík môže rýchlo a účinne pomôcť pri náhlom defekte.

Nechajte pneumatiky skontrolovať v pneuservise

Žiadna opravná sada na pneu však nenahradí služby profesionálov. Ak použijete akýkoľvek variant a sada na opravu moto pneu vám pomôže na ceste, vždy sa čo najskôr obráťte na pneuservis, ktorý pneumatiky prezrie a posúdi či je možné pneumatiku ďalej používať, prípadne ju odborne opraví alebo vymení za novú.

Ďalej by vás mohlo zaujímať:

Ďalšie články v poradni