Vyhľadávanie

Môžem alu kolesá používať aj v zime?

4.11. 2022
Na trhu nenájdete žiadne alu koleso, ktoré by bolo určené iba na zimné použitie. Preto sa mnoho vodičov pýta, či môžu použiť alu kolesá aj v zime. Pozrite sa, aké alu kolesá sú vhodné na zimné obdobie.

Používanie alu kolies v zime

Spôsobilosť alu kolesa na zimné obdobie je daná najmä kvalitou a hrúbkou bezfarebného laku. Dnes sú už značkové alu disky vyrábané aj v takej kvalite, že ich možno pokojne používať v zime. Niektorí výrobcovia pri vybraných bicykloch priamo uvádzajú, že ich možno použiť aj v zimnom období.

alu-kolesa-v-zime.jpg


Ako predísť poškodeniu alu kolies v zime?

Nepodceňujte údržbu a očistu alu diskov v zime. Pre alu kolesá zima znamená, rovnako ako napr. pre pneumatiky, určite väčšiu záťaž, než zvyšok roka. K zníženiu tejto záťaže v zimnom období môžete pomôcť aj vy. Je vhodné kontrolovať stav kolies a prípadné poškodenia ošetriť bezfarebným lakom.

V prípade, že je na cestách sneh, brečka a chemický posyp, odporúčame povrch alu kolies raz za čas očistiť. Použite špeciálne prostriedky pre zliatinové kolesá. Ďalej je potrebné zamedziť zasychaniu nečistôt, predovšetkým na zle dostupných miestach. Najlepšie prúdom vody alebo jemnou kefou.

Ďalej by vás mohlo zaujímať:

Ďalšie články v poradni